Screen-Shot-2015-05-13-at-10.31.36

Facebook, Ebay ve Cragiliste rakip mi olacak?

Screen-Shot-2015-05-13-at-10.31.36

Facebook, ikinci el ürün satış ilanlarının listelendiği bir fonksiyonu test ediyor.

Facebook, bu yılın başlarında ikinci el ürünlerin listelenebildiği satış gruplarını devreye almıştı. Bu gruplarda paylaşılan iletilere, standart iletilere ek olarak lokasyon ve fiyat bilgisi eklenebiliyordu.

‘Bütün satış grupları’ adlı yeni fonksiyon, kullanıcıların üye olduğu satış gruplarındaki tüm ilanların newsfeed’de topu olarak görntülenebilmesini ve içlerinde arama yapılabilmesini sağlıyor.

Inci el ürün ilanları, Facebook için farklı gelir modellerine dönüşebilir. Öncelikle ikinci el ürünler için farklı sitelere gitmesine gerek kalmayan kullanıcılar, Facebook’ta daha fazla vakit geçirebilir. Facebook’un önümüzdeki dönemde ilan sahiplerinin ilanlarını öne çıkarması için reklam modelleri üreteceğine de eminiz. Ayrıca kullanıcıların inceledikleri ürün ilanları yoluyla elde edilen datalar, aynı kullanıcılara gösterilecek ilanların segmente edilmesi konusunda da kullanılabilir. Yani bir otomobil ilanını inceleyen kullanıcıya otomobil markalarının ilanları gösterilebilir.

Şu an test aşamasında olan fonksiyon, önümüzdeki iki hafta içinde kademeli olarak tüm kullanıcılara açılmaya başlayacak.

Görsel: The Next Web